Szirin spektakl Irańskiego Teatru Shoroom

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 lutego 2018

16.02.2018 r. godz. 19.00, Bilety 20 PLN

“Szirin” to dramat romantyczny o niezwykłej miłości perskiego księcia i armeńskiej księżniczki, inspirowany epopeją Nizami Ganjavi – jednego z największych perskich poetów XII wieku. Przedstawienie pokaże jedynie wybrany fragment z długiego i bogatego życia księżniczki Shirin – historię jej miłości do Khosro, lojalności w obliczu dramatycznych okoliczności, jej cierpienie i samotność.

Temat miłości, samotności, cierpienia, a także żądzy prowadzącej do zabójstwa, chciwości, intryg, władzy jest wieczny jak sam teatr i sięga tradycji antycznej tragedii greckiej. Tym razem Grupa Shoroom przedstawi historię Szirin w konwencji teatru formy, w którym nie będzie słów ani narracji wyjaśniającej fabułę – zamiast tego, widzowie będą prowadzeni językiem mimiki i mową ciała, tanecznymi ruchami tradycyjnych tańców irańskich i armeńskich oraz lokalną muzyką kurdyjską, pochodzącą z regionu Iranu, w którym opowiadana historia wydarzyła się dawno, dawno temu.

Grupa Shoroom to międzynarodowy zespół aktorów i amatorów, pochodzących z różnych krajów i środowisk, o odmiennych talentach i zawodach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obsada

Choreografia: Aleksandra Kilczewska (Polska)

Muzyka: Ehsan Tarokh (Iran)

Muzyka na żywo: Arad Emamgholi (Iran)

Aktorzy: Leyla Musavi jako Szirin (Iran), Aleksandra Kilczewska (Polska), Arad Emamgholi (Iran), Olivier Goudineau (Francja), Monika Złahoda-Burg (Polska), Piotr Gilbert Zwolski (Polska), Halida Hajimatowa (Uzbekistan)

Projekty kostiumów; Monireh Maleki

Wykonanie kostiumów: Sherry Saffar

Projekt plakatu i ulotki: Pedram Shiva

BILETY

Galeria

  • Powiększ zdjęcie shirin foto

    shirin foto